Kompleksowe leczenie zębów

Kompleksowe leczenie zębów podczas jednej wizyty.

W przypadku małych pacjentów, którzy szczególnie boją się leczenia lub wymagają bolesnego zabiegu, możliwe jest leczenie w sedacji dożylnej podczas jednej wizyty. To czasami jedyna możliwość, aby skutecznie pomóc maluchowi, oszczędzić mu bólu oraz większej liczby wizyt. W przypadku bardzo małych dzieci, które nie potrafią jeszcze współpracować z lekarzem, to często jedyna szansa na skuteczne i bezbolesne leczenie.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu

Leczenie w narkozie odbywa się zawsze pod okiem doświadczonego zespołu anestezjologicznego, stomatologa oraz asysty stomatologicznej. Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą ankietą medyczną przeprowadzoną przez anestezjologa, który ocenia stan zdrowia dziecka i podejmuje decyzję o kwalifikacji do sedacji dożylnej. Dziecko nie może jeść i pić przez określony czas przed zabiegiem – czas ten jest zależny od jego wieku (im młodsze dziecko, tym krótszy czas przebywania na czczo przed znieczuleniem).

Jak przebiega sedacja dożylna?

Podany dożylnie środek usypia i znieczula dziecko na ból, powodując tymczasowe zatrzymanie aktywności ośrodkowego układu nerwowego. Dziecko najpierw usypiane jest wziewnie przez maseczkę, a dopiero po tym zakładany jest wenflon, umożliwiający dostęp dożylny oraz podawanie odpowiednich leków. Przez cały czas zespół anestezjologiczny czuwa nad pacjentem, kontrolując jego krążenie i oddech.

Co się dzieje po zabiegu?

Co dzieje się po zabiegu?

W niektórych przypadkach po zabiegu dzieciom podawane jest również znieczulenie miejscowe łagodzące ból zaraz po przebudzeniu. Dental Center Kids dysponuje profesjonalnym pokojem do wybudzeń, który jest specjalnie dostosowany do małych pacjentów. To odpowiednio urządzone miejsce, w którym rodzice mogą być z dzieckiem przy przebudzaniu się narkozy. Wybudzony pacjent nie wie, gdzie się znajduje i co się z nim działo, dlatego obecność rodziców jest wówczas niezwykle istotna. Po przebudzeniu dziecko jest ponownie badane przez anestezjologa oraz przez jakiś czas pozostaje pod opieką naszych specjalistów.

Cennik
Poznaj nasz zespół specjalistów
dr n. med.
Edyta Wejt-Tawakol

lek. dent.
Marek Tawakol

lek. dent.
Adrian Borawski

Ponad 25 lat doświadczenia
Możliwość finansowania leczenia
Akceptujemy karty płatnicze
Umów wizytę online
×

    * Wszystkie pola są wymagane.
    ** Wysyłając formularz akceptujesz nasz regulamin