Stomatologia estetyczna

Zdrowe, lub wyleczone zęby niejednokrotnie odbiegają od ideału: są przyciemnione, przebarwione lub mają brzydki kształt, a to psuje samopoczucie pacjenta i nie pozwala mu swobodnie się uśmiechać. Coraz większa liczba pacjentów zwraca uwagę na kolor i kształt swoich zębów, albo obecność przebarwień. W dzisiejszych czasach nie wystarczy, aby zęby były zdrowe. Muszą również ładnie wyglądać.

Stomatologia estetyczna

Aby przywrócić piękny uśmiech mamy do dyspozycji szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej – od podstawowych (usuwanie osadu i kamienia, polerowanie powierzchni zęba), po korygowanie kształtu zęba licówkami porcelanowymi. Jeżeli ząb jest bardziej zniszczony proponujemy nakładanie uzupełnień typu inlay, lub onlay (na zęby trzonowe i przedtrzonowe), zaś w przypadku znacznych ubytków możemy wykonać pełnoceramiczne korony, mosty, protezy oraz założyć implanty.

Stomatologia estetyczna to szeroka gama procedur stomatologicznych, skierowana do najbardziej wymagających pacjentów.

Klinika Stomatologiczna Wejt & Tawakol oferuje szeroki wachlarz usług stomatologicznych poprawiających wygląd uzębienia. Korzystając z najnowszych technologii dentystycznych przywracamy nie tylko piękny uśmiech, ale także pomagamy stworzyć nową osobowość , przywracamy utraconą pewność siebie, sprawiamy, że wzrasta samoocena i tworzy się nową jakość życia.

Proces kreowania nowej, perfekcyjnej estetyki składa się z wielu elementów, dlatego każdy Pacjent naszej Kliniki może skorzystać ze specjalistycznej porady, podczas której wspólnie z lekarzem ustali najlepsze dla siebie rozwiązanie, aby w rezultacie skorzystać z interdyscyplinarnego sposobu leczenia i uzyskać maximum efektu estetycznego.

Wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna

Zęby można wybielać w dwojaki sposób:

  • specjalną lampą Beyond Polus aktywującą żel wybielający, zabieg wykonuje się w gabinecie i trwa około 1,5 godz., oraz
  • wybielanie nocne nakładkowe przy użyciu żelu wprowadzonego do specjalnych dopasowanych nakładek na zęby.

Najlepszym i najdłuższym rezultatem pacjent cieszy się łącząc oba sposoby, czyli po wybieleniu zębów w gabinecie pacjent otrzymuje specjalny zestaw STAY WHITE, który utrwala oraz pogłębia efekt otrzymany po wybieleniu w klinice.

Licówki ceramiczne cienkie płatki porcelany, które przykleja się na przednią powierzchnię zębów.Dzięki licówkom możesz pozbyć się nieestetycznych szpar między zębami, przebarwień, czy innych zniekształceń w budowie przednich zębów. Licówki stanowią estetyczne rozwiązanie w przypadku wielu uszkodzeń zębów, np. złamań, erozji szkliwa przednich zębów. Porcelana na zębach daje zawsze efekt czystości, świeżości, pięknego, białego uśmiechu.

Inlay, Onlay: ceramiczne wypełnienia wykonane przez technika w laboratorium protetycznym , bardzo trwałe, precyzyjnie wykonywane (często pod mikroskopem ) i kosmetyczne…. imitują w perfekcyjny sposób cechy naturalnych zębów ich budowę anatomiczną i funkcje.

Korony i mosty pełnoceramiczne

Wysoce estetyczne rekonstrukcje na zniszczone lub przebarwione zęby wykonane tylko i wyłącznie z ceramiki , bez metalu. Idealnie odtwarzają strukturę i przezierność naturalnych zębów . Brak metalu pozwala uniknąć efektu metalowego rąbka przy brzegu korony, zasinienia dziąsła lub tak zwanego „tatuażu dziąsła” – przebarwienia, które powstaje w wyniku oddzielenia się jonów metalu od korony tworząc plamę o fioletowym kolorze.

Korony i mosty pełnoceramiczne napalane na tlenku cyrkonu

Najbardziej zaawansowana technologia wykonywania tych prac gwarantuje ich zupełną wyjątkowość. Oprócz wszystkich zalet koron pełnoceramicznych dodatkowe atrybuty koron ceramicznych napalanych na tlenku cyrkonu to wysoka precyzja wykonania i szczelność przylegania do zęba, bardzo duża wytrzymałość i trwałość – z cerkonu wykonuje się np. elementy obudowy do statków kosmicznych. Cerkon jest materiałem obojętnym biologicznie, nie wywołuje alergii, nie wchodzi w reakcję z innymi uzupełnieniami protetycznymi. Światło w koronach cerkonowych zachowuje się w sposób naturalny, typowy dla zdrowych, własnych zębów. Korony pełnoceramiczne dają możliwość odtworzenia cech przezierności szkliwa oraz naturalnych refleksów świetlnych.

Poznaj nasz zespół specjalistów
dr n. med.
Edyta Wejt-Tawakol

lek. dent.
Marek Tawakol

lek. dent.
Adrian Borawski

Ponad 25 lat doświadczenia
Możliwość finansowania leczenia
Akceptujemy karty płatnicze
Umów wizytę online
×

    * Wszystkie pola są wymagane.
    ** Wysyłając formularz akceptujesz nasz regulamin