Ortodoncja

Dental Center świadczy profesjonalne usługi z zakresu ortodoncji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dysponujemy zespołem wykwalifikowanych specjalistów oraz najnowocześniejszym wyposażeniem medycznym.

Leczenie ortodontyczne ma wiele aspektów – od estetycznych po eliminację wad uzębienia, zgryzu lub wymowy. Wybór odpowiedniej metody leczenia zależy w każdym przypadku od potrzeb pacjenta oraz oceny naszych specjalistów. Diagnostyka opiera się na wywiadzie, badaniu klinicznym pobranych skanów uzębienia, a także ocenie zdjęć uzębienia pacjenta (fotograficznych, RTG pantomograficznego i cefalometrycznego). Są to informacje niezbędne do indywidulnego zaplanowania działań i wyboru odpowiedniej metody leczenia.

Leczenie ortodontyczne

Leczenie dzieci

Opieka ortodontyczna u dzieci polega na monitorowaniu prawidłowego rozwoju szczęki i uzębienia. Pozwala to na wychwycenie przyczyn, które prowadzą do wad zgryzu w późniejszych latach. Leczenie przyczynowe powinno być prowadzone jak najwcześniej. Korektę istniejącej wady zgryzu można natomiast przeprowadzić w różnym wieku – czas i wybór metody indywidualnego leczenia zależą od opinii ortodonty.

Leczenie ortodontyczne dzieci

W ofercie Dental Center Kids dostępne są różnorodne aparaty dla dzieci: aparaty korygujące funkcję, aparaty ruchome (samodzielnie wkładane i wyjmowane przez dziecko) oraz aparaty stałe w różnych modyfikacjach.

Dzieci to szczególni pacjenci – praca z nimi wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale i zrozumienia ich potrzeb. Wizyta u ortodonty to dla każdego dziecka, niezależnie od jego wieku, wydarzenie wywołujące obawy. Dlatego w Dental Center Kids zadbaliśmy o to, żeby pobyt w gabinecie był dla dziecka ciekawym doświadczeniem, a nie powodem do stresu. W tym celu poczekalnię dla najmłodszych przekształciliśmy w atrakcyjne miejsce zabaw, a każdy gabinet dla małych pacjentów ma przyjazny, kolorowy wystrój. Dziecko, które lubi wizyty u ortodonty, chętnie nosi aparat zgodnie z zaleceniami lekarza.

Leczenie młodzieży

Korekta wad zgryzu i uzębienia u młodzieży odbywa się oczywiście na uzębieniu stałym. Młodzież to grupa pacjentów, dla której poprawa estetyki uzębienia, a także sposób leczenia ortodontycznego, mają bardzo duże znaczenie.

Leczenie ortodontyczne młodzieży

Jeszcze do niedawna młodzież najczęściej wybierała aparaty stałe z możliwością comiesięcznej wymiany kolorowych elementów (tzw. gumeczek). Obecnie coraz popularniejsze wśród młodzieży staje się leczenie nakładkami, które są prawie niewidoczne. W Dental Center dostępne są aparaty estetyczne (ceramiczne), które pozwalają zminimalizować widoczność umieszczonego na zębach aparatu.

Zamiast tradycyjnych metalowych zamków stosuje się zamki ceramiczne o barwie identycznej z barwą zębów pacjenta. W naszej klinice stosujemy także zamki tytanowe o bardzo małych rozmiarach oraz system nakładkowy Invisalign. To przezroczyste nakładki wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego. Nakładki Invisalign zapewniają leczenie całkowicie niewidoczne dla oka i niewyczuwalne dla samego pacjenta. Dobór nakładek oraz szczegółowy plan leczenia są w każdym przypadku indywidualnie opracowywane przez naszego specjalistę.

Leczenie ortodontyczne młodzieży

Po szczegółowej diagnozie stanu zgryzu i uzębienia pacjenta, lekarz rozmawia z nim na temat możliwych rozwiązań. Decyzję o wyborze aparatu stałego lub nakładkowego pacjent podejmuje wraz z rodzicami.

Leczenie dorosłych

Wśród dorosłych korekta wad zgryzu i uzębienia może być przeprowadzona w każdym wieku. Przyczyny leczenia ortodontycznego dorosłych bywają różne. Mogą być one jedynie estetyczne lub wynikać z zaleceń specjalistów z zakresu protetyki i implantologii. Ortodonta może w tym przypadku pomóc przystosować zgryz i uzębienie do planowanych przez pacjenta zabiegów, np. wszczepienia implantów czy wstawienia licówek. Dental Center oferuje kompleksowe usługi zakresie leczenia dorosłych – zatrudniamy zarówno chirurgów, jak i specjalistów od implantologii i protetyki.

aparaty nakładkowe Invisalign

Dorośli pacjenci najczęściej decydują się na aparaty nakładkowe Invisalign. Pozwalają one na łączenie działań ortodonty i protetyka, dając lepsze efekty leczenia (zwłaszcza w przypadku zniszczonych zębów, które wymagają rekonstrukcji).

Cennik
Poznaj nasz zespół specjalistów
dr n. med.
Edyta Wejt-Tawakol

lek. dent.
Marek Tawakol

lek. dent.
Adrian Borawski

Ponad 25 lat doświadczenia
Możliwość finansowania leczenia
Akceptujemy karty płatnicze
Umów wizytę online
×

    * Wszystkie pola są wymagane.
    ** Wysyłając formularz akceptujesz nasz regulamin