rejestracja i pytania pod numerem telefonu prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach:
pn - pt: 9.00-20.00, sobota: 9.00-13.00
+48 91 423 57 57

Wypełnianie bruzd twarzy, szyi i dekoltu

Wróć do oferty

Kwas hialuronowy

Z biegiem lat skóra osób dorosłych powoli traci kluczową substancję stanowiącą o jej elastyczności i napięciu, czyli kwas hialuronowy. Zmniejszenie ilości tego niezwykle ważnego komponentu przejawia się pofałdowaną skórą i widocznymi zmarszczkami, również głębokimi. Skóra traci młodzieńczy koloryt i blask.

Zastosowanie

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy stosuję się do wypełnienia i wyrównania niedoskonałości skóry oraz tkanki podskórnej. Zabiegi polegają na podaniu preparatu w odpowiednim rejonie i na właściwej dla niego głębokości. Zastosowanie wypełniacza ma na celu zwiększenie objętości ( np.: czerwieni wargowej ), likwidację i zmniejszenie zmarszczek (np.: bruzdy nosowo-wargowe ), a także zmianę rysów twarzy ( np.: uniesienie brwi, korekta nosa).

Efekty

Wypełniacze ( kwas hialuronowy ) mogą zapewnić bezpieczną i trwałą korekcję estetyczną przez okres od 6 do 12 miesięcy. W tym czasie kwas hialuronowy ulega stopniowej degradacji, aż do całkowitej resorpcji. Zaletą tego zabiegu jest to, iż mimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez regenerację struktur międzykomórkowych, poprawę elastyczności i jej napięcia.

Opis zabiegu

Preparaty kwasu hialuronowego wstrzykuje się bardzo cienką igłą lub mikrokaniulą a same w sobie zawierają preparaty znieczulające. Zabieg taki przebiega po uprzednim znieczuleniu miejscowym specjalnym kremem lub znieczuleniem stomatologicznym. Jego efekty są widoczne natychmiast po zabiegu. Nie powoduje on zmiany wyrazu twarzy a jedynie istotnie wpływa na poprawę estetyki twarzy i umożliwia korektę wielu defektów skóry. Jak przy każdej iniekcji może wystąpić niewielki obrzęk, zaczerwienienie lub zasinienie, które powinno ustąpić po kilku dniach.

Wskazania do stosowania kwasu hialuronowego

  • modelowanie wolumetryczne policzków, okolicy żuchwy i skroni.
  • Konturowanie , nawilżanie i powiększanie ust.
  • Wypełnianie i korekcja bruzd nosowo-wargowych.
  • Kształtowanie brody.
  • Korekta i kształtowanie nosa.
  • Korekta opadających kącików ust.
  • Wypełnianie zmarszczek okolicy oka.
  • Wypełnianie zmarszczek poziomych czoła.
  • Wypełnianie dłoni.

Zalecenia przed i pozabiegowe

Przed zabiegiem pacjent powinien unikać przez okres 2 tygodni substancji leczniczych (aspiryna, leki przeciwzapalne, witamina E), które mogą wpływać na płynność krwi, aby zredukować ryzyko wystąpienia krwiaków. Obszary poddane zabiegowi nie powinny być wystawione na działanie nadmiernego ciepła (solarium, ekspozycja słoneczna, laser) oraz intensywnego zimna. Wskazane jest także powstrzymanie się od intensywnego wysiłku fizycznego przez kilka dni po zabiegu.