rejestracja i pytania pod numerem telefonu prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach:
pn - pt: 9.00-20.00, sobota: 9.00-13.00
+48 91 423 57 57

Odmładzanie okolicy oka

Wróć do oferty

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i delikatna – grubość naskórka wynosi w tej okolicy 0,4mm, podczas gdy w innych rejonach jest często cztery razy grubsza. Dodatkowo zredukowana jest grubość tkanki podskórnej, jak również występuje niewielka ilość gruczołów łojowych, powodując szybsze pojawianie się zmarszczek w tym rejonie.

Toksyna botuliowa

To podstawowe i najskuteczniejsze narzędzie do walki z kurzymi łapki, czyli jednymi z pierwszych zmarszczek, które pojawiają sie na naszej twarzy. Kurze łapki są dynamicznymi zmarszczkami w bocznej okolicy oczodołu, pojawiającymi się podczas uśmiechania się. Ostrzyknięcie tej okolicy toksyną botulinową zapobiegnie dalszemu pogłębianiu się zmarszczek oraz ich wygładzanie. Osiągnięcie tego celu jest możliwe dzięki ograniczeniu ruchomości, spowodowanej podaniem toksyny. Dzięki temu uzyskujemy efekt zrelaksowanej twarzy z otwartym i wypoczętym okiem. Czytaj więcej: Likwidacja zmarszczek

Kwas hialuronowy

Jednym z wielu problemów kobiet są podkrążone oczy sprawiające wrażenie sińców. Skóra wokól oczu jest bardzo delikatna i niezwykle cienka, przez co uwidacznia znajdujące się pod nią naczynia. Inne czynniki jak: zmęczenie,przepracowanie, słaba mikrocylkulacja, czy stres dodatkowo wpływają na powstawanie cieni pod oczami. W wielu przypadkach problem ten też jest uwarunkowany genetycznie, dotykając ponad 50% kobiet powyżej 30. roku życia. W zależności od jakości skóry i problemu rekomendowane są preparaty kwasu hialuronowego. Należy pamiętać, że zwłaszcza w tej delikatnej okolicy zabiegi powinny być wykonywane systematycznie, a nie doraźnie.

Wyspecjalizowane wypełniacze służą do likwidacji cieni pod oczami. Żel na bazie kwasu hialuronowego, który podany śródskórnie w miejsce zasinienia dosłownie wypełnia zapadnięcia pod oczami niczym higroskopijna poduszka. Wyjątkowość produktu polega na tym, że płynny żel nie pęcznieje po wstrzyknięciu i układa się w jednorodną formę płaszcza, przykrywającego ciemny obszar pod oczami. Nie ma więc ryzyka grudek i nierówności. W dodatku dzięki konsystencji żelowej te przeznaczone tylko do tej okolicy kwasy hialuronowe prawie w ogóle nie wywierają nacisku na tkanki limfatyczne, dzięki czemu nie ma ryzyka obrzęku.

Pełniący funkcję wypełniacza kwas hialuronowy ma jeszcze dwa dobroczynne zadania: działa nawilżająco oraz delikatnie pobudza proces przebudowy skóry (produkcję nowych włókien kolagenowych).

W efekcie problem podkrążonych oczu znika, a wraz z nim smutne i zmęczone spojrzenie. Skóra wokół oczu staje się jednolita, nawilżona i jędrna.

Opis zabiegu

Zabieg polega na podaniu preparatu w kilku miejscach. Trwa około kwadransa. Zabieg jest odczuwalny dlatego stosuje się znieczulenie miejscowe. Nie wymaga rekonwalescencji, zaraz po jego wykonaniu można wrócić do pracy. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.