rejestracja i pytania pod numerem telefonu prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach:
pn - pt: 9.00-20.00, sobota: 9.00-13.00
+48 91 423 57 57

Nici hialuronowe

Wróć do oferty

Nici hialuronowe to nowoczesny zabieg modelowania twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Polega na wprowadzeniu preparatu w skórę w sposób liniowy, jak nici, które wyraźnie podciągają i napinają skórę.

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego są od lat stosowane i cenione przez specjalistów medycyny estetycznej. Związek ten, naturalnie występujący w naszym organizmie, decyduje o elastyczności, jędrności i gładkości skóry. Wykazuje niezwykle silne działanie nawilżające – wiąże i utrzymuje odpowiedni poziom wody w naskórku. Dodatkowo obecność cząsteczek kwasu hialuronowego w skórze aktywizuje produkcję kolagenu.

Skóra dzięki niciom hialuronowym staje się doskonale nawilżona i pobudzona do syntezy nowych włókien podporowych – przywrócony zostaje harmonijny kształt twarzy, co zapewnia efekt odmłodzenia.

Efekt zabiegu

Zabieg umożliwia natychmiastową poprawę owalu twarzy, podniesienie tzw. „chomików”, czyli wysmuklenie linii podbródka, korekcję kształtu policzków, delikatne uniesienie brwi i kącików ust.

Opis zabiegu

Lekarz za pomocą specjalnej mikrokaniuli wprowadza linijnie w skórę niewielkie depozyty kwasu hialuronowego. Zabieg trwa około 30 minut. Może być poprzedzony znieczuleniem miejscowym, choć nie jest to konieczne, ponieważ jednocześnie z kwasem hialuronowym w skórę wprowadza się substancję znieczulającą. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennej aktywności. Efekty zabiegu utrzymują się około roku.

Bezpieczeństwo zabiegu

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w skórze, dlatego w pełni się z nią integruje i nie zakłóca jej naturalnych funkcji. Poza niewielkimi siniaczkami, które mogą pojawić się w miejscu wkłucia i ustępują w ciągu kilku dni, nie ma innych działań niepożądanych. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, podobnie jak wcześniejszych przygotowań.

Przeciwskazania

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Infekcje skóry
  • Aktywne choroby autoimmunologiczne
  • Nieuregulowana cukrzyca
  • Aktywna choroba nowotworowa