rejestracja i pytania pod numerem telefonu prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach:
pn - pt: 9.00-20.00, sobota: 9.00-13.00
+48 91 423 57 57

Implanty

Wbrew pozorom najmniej inwazyjną metodą uzupełnienia braku zębowego jest implant. Pełne odwzorowanie naturalnej fizjologii zęba połączone z wysoką estetyką sprawiają, że zainteresowanie implantami zębowymi systematycznie rośnie.

Implant jest najtrwalszym i najskuteczniejszym sposobem uzupełnienia ubytków w jamie ustnej. Jako jedyne uzupełnienie protetyczne jest w stanie zahamować zanik kości, co jest typowym procesem występującym po utracie naturalnego zęba.

Wszczepienie implantu wiąże się z kosztami, ale jest to inwestycja na lata. Ponadto sama część protetyczna wykonana na implancie jest w tej samej cenie jak wykonana tradycyjnie na zębie (różnicę w kosztach stanowi zatem samo wszczepienie „śruby” i łącznik).

Wskaźnik powodzenia zabiegów jest jak na medycynę bardzo wysoki. Pozytywna integracja z tkanką kostną po 3 latach utrzymuje się w 98%. Przy prawidłowej higienie po 10 latach 95% implantów tkwi mocno w kości. Sporadycznie może dojść do wczesnego odrzutu. Najczęściej jest to widoczne już w ciągu pierwszych dwóch tygodni od wykonania zabiegu. Nie stanowi to jednak żadnego zagrożenia dla pacjenta. Po pewnym czasie, po wygojeniu, można przeprowadzić ponowną implantację. 
 Teoretycznie implant powinien być niezniszczalny, ale żaden stomatolog nie da pacjentowi gwarancji wieczystej. W medycynie nie ma gwarancji – jest statystyka, która zmienia się na korzyść w miarę rozwoju techniki produkcji wszczepu.
 Zęby na implantach pomogą tylko tym pacjentom, którzy podejmą się zachować odpowiednią higienę. Pacjent musi uczestniczyć w utrzymaniu efektu implantacji, aby zapobiec powstawaniu stanów zapalnych dziąseł. Piękny uśmiech będzie pacjentowi towarzyszył przez wiele lat tylko przy ścisłej współpracy z lekarzem.

Nasza klinika oferuje dwa sprawdzone, wysokiej jakości systemy implantologiczne niemiecki ANKYLOS i amerykański BICON. System jest dobierany indywidualnie, w zależności od warunków w jamie ustnej i preferencji pacjenta.

Najważniejszą cechą obydwu systemów jest tzw. połączenie stożkowe między implantem a łącznikiem, które eliminuje mikroruchy i zapobiega dostawaniu się bakterii w okolicę szyjki implantu. Te dwa czynniki są bowiem główną przyczyną (oprócz braku odpowiedniej higieny) zapalenia tkanek wokół implantów i utraty kości, czego konsekwencją może być późniejsza utrata wszczepu.

Zastosowanie systemu krótkich implantów Bicon

w dużym stopniu ogranicza wskazania do stosowania procedur odbudowy kości oraz podniesienia dna zatoki szczękowej. W ten sposób chroni się struktury anatomiczne pacjenta, wymiernie skraca czas zabiegu i minimalizuje jego koszty. Najmniejszy implant jest o wymiarach 4 x 5 mm.

implant_01

implant_02

System Ankylos marki Dentsply

to wiodący na świecie, rewolucyjny pod względem budowy i efektów klinicznych dla pacjenta system implantologiczny . Pozwala na wykonanie wszystkich typów uzupełnień protetycznych, od korony pojedynczej do wielopunktowego mostu oraz protezy umocowanej na implantach.

Jak wygląda zabieg?

Przebieg zabieg jest dwuetapowy:

Najpierw nawiercany jest otwór w kości, a następnie wkręca się wszczep i zamyka pole operacyjne. W ciągu następnych 8 -12 tygodni wszczep „przyjmuje się”, komórki tkanki kostnej swoimi wypustkami chwytają się porów w pokrywającej implant plazmie tytanowej. Następuje tzw. osteointegracja, czyli zrośnięcie się wszczepu z kością. To właśnie ten etap gwarantuje nam długoletnie utrzymanie implantu. ( rys.1,2)

Po wytworzeniu tak solidnego oparcia możemy zacząć drugi etap – wyłonienie implantu i założenie śruby gojącej( rys.3), a po 2 tygodniach pobranie wycisków i odbudowę brakujących zębów (rys.4).


Istnieje też możliwość wykonania natychmiastowej implantacji po usunięciu zęba. O wyborze tej procedury zawsze decyduje lekarz w trakcie zabiegu. Nie da się bowiem wcześniej przewidzieć, czy będzie istniała możliwość wykonania takiego zabiegu.

Dowiedz się więcej o implantach >

implant_03
cert2Small
Dyplom lek. dent. Marek Tawakol
certSmall
Dyplom dr n. med. Edyta Wejt-Tawakol

popup_dni_otwarte