rejestracja i pytania pod numerem telefonu prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach:
pn - pt: 9.00-20.00, sobota: 9.00-13.00
+48 91 423 57 57

Implantologia

Wróć do oferty

Implantacja to metoda uzupełniania braków zębowych, rozwijająca się i udoskonalana od 40 lat. Polecana jest osobom, które w wyniku chorób, urazów utraciły zęby wraz z korzeniami i jedynym ratunkiem jest wszczepienie tytanowych korzeni, a następnie osadzenie na nich korony, mostu lub protezy. Uzyskujemy w ten sposób uzupełnienie protetyczne najwyższej jakości, które daje maksymalny komfort pacjentowi przy zachowaniu wytrzymałości odpowiadającej prawdziwym zębom. Przy odpowiedniej dbałości o higienę można zachować implant do końca życia.

Leczenie implantologczne to proces kilkuetapowy.

Pierwszy etap, chirurgiczny to wszczepienie tytanowego implantu w kości żuchwy lub szczęki. Po odczekaniu kilku miesięcy (od 3 do 6), zależnie od stanu kości i tempa integrowania implantu z tkanką kostną) następuje etap drugi, protetyczny – osadzenie na implancie korony, mostu albo protezy. Leczenie implantologiczne może się wydłużyć w przypadku, gdy kości szczęki lub żuchwy są zbyt słabe, aby utrzymać implant, i potrzeba wykonać dodatkowe zabiegi służące odbudowie (augmentacji) kości, takie jak podniesienie dna zatoki szczękowej czy sterowaną regenerację kości.

Wieloletnie doświadczenie lekarzy Kliniki Stomatologicznej Wejt & Tawakol w implantologii gwarantuje Państwu najwyższe bezpieczeństwo przeprowadzanego leczenia.

Każdy brak, nawet pojedynczego zęba, zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego, to poważny problem natury estetycznej, czynnościowej (zaburzenie funkcji żucia), psychologicznej (brak pewności siebie), a nawet społecznej (piękny, pełny uśmiech to atut zarówno w życiu prywatnym i zawodowym). 
Idealnym rozwiązaniem wszystkich tych problemów są implanty dentystyczne.

Stosowane obecnie implanty zębów to niewielkich rozmiarów tytanowe śruby umieszczane chirurgicznie w kościach szczęk, zastępujące korzeń brakującego zęba oraz tworzące podbudowę dla nowej korony zęba.

W Klinice Stomatologicznej Wejt&Tawakol stosowane są wyłącznie implanty najwyższej jakości, renomowanych, czołowych producentów światowych niemiecki Ankylos i amerykański Bicon. Są to implanty stomatologiczne gwarantujące naszym pacjentom najwyższą jakość, bezpieczeństwo oraz znakomitą estetykę.

Dowiedz się więcej o implantach>